branża transport

Niedawno, w ramach doinformowywania uczniów na temat różnych zawodów i stanowisk pracy, jakie możemy w przyszłości wykonywać, mieliśmy w szkole krótką pogadankę wygłoszoną przez pracownika Urzędu Pracy w Kaliszu. Spotkanie zapowiadało się strasznie nudno, niemniej oznaczało, że przepadnie nam kilka lekcji, dlatego każdy chętnie wziął w nim udział.

O dziwo, spotkanie nie było wcale takie nudne, bo osoba prowadząca wykład, bardzo młoda dziewczyna, wiedziała jak zachęcić uczniów do uwagi i jak pozyskać ich zainteresowanie. Swoją pogadankę zaczęła od kilku żartów dotyczących różnych zawodów, na które każdy zareagował śmiechem. Później pytała nas co sądzimy na temat różnych zawodów i gdzie byśmy się widzieli. Dzięki temu spotkaniu dowiedziałem się, że jako osoba zainteresowana motoryzacją i samochodami będę mógł kiedyś podjąć pracę w branży transportowej lub logistycznej. Z czasem będę mógł nawet zostać kierownikiem działu transportu, kierownik ds. transportu Kalisz, odpowiadającym za realizację procesów transportowych z jednego miejsca do drugiego. Zawsze wydawało mi się, że czeka mnie jedynie praca w warsztacie samochodowym lub zawód kierowcy TIRa, a tu okazało się, że mogę robić coś zupełnie innego.

Dzięki mądremu wykładowi wiele moich kolegów i koleżanek, podobnie jak ja, dowiedziała się ciekawych i obiecujących rzeczy. Dodatkowo przepadła nam jeszcze znienawidzona historia, co tym bardziej poprawiło nasze humory.

Zostaw komentarz