kobieta kierowca TIR-a

Idąc dalej drogą stereotypów, weźmy na tapetę temat dużo bardziej szokujący: Kobieta – kierowca TIR-a. O ile kobieta pracująca na stanowisku związanym z transportem i logistyką jest jeszcze do zaakceptowania, to baba za kierownicą TIR-a budzi zdziwienie, szok a zarazem podziw. Statystyki są bezwzględne – kobiet siedzących za kierownicą tak potężnego auta jakim jest TIR jest jakiś malutki ułamek. Nie ma w tym nic dziwnego. Przede wszystkim ogromna maszyna na kółkach i kobieta – to wyklucza się na samą myśl. Kolejna kwestia, to warunki higieniczne, w jakich przebywa TIR-owiec, czyli wiele dni poza domem, brak dostępu do bieżącej wody na wyciągnięcie ręki, odgrzewane jedzenie, niedosypianie, daleko od domu i wygodnego łóżka.

Oczywiście na wszystko można znaleźć kontrargument. Maszyna może i duża, ale przecież są lusterka i jest wspomaganie kierownicy. Kwestie higieny osobistej załatwiają przecież prysznice zlokalizowane na wielu stacjach paliw. Spędzanie czasu poza domem może być fascynujące – szczególnie jeśli w trasie mijamy piękne okolice i podziwiamy piękne widoki. Dostęp do bieżącej wody jest przecież na każdej stacji postojowej. Świeże, ciepłe obiady można przecież zamówić na licznych zajazdach i w wielu restauracjach mijanych po drodze. Wysypianie się jest kwestią decyzji i wczesnego chodzenia spać. Pracodawca przecież wie, że kierowca potrzebuje się zregenerować, poza tym jest coś takiego jak prawo pracy i regulamin. A co jak co, ale kwestie prawne są mocno respektowane przez pracodawców. Wiedzą oni bowiem, że zmęczony kierowca to największe zagrożenie na drodze.

Dlatego jak się okazuje praca kierowcy może być ciekawą alternatywą, dla wszystkich kasjerek, niań, sprzedawczyń w mięsnym, sprzątaczek, czy kelnerek. Typowo damskie zawody wcale nie muszą być jedyne, których podejmie się kobieta. Panie, które od najmłodszych lat lubiły samochody i świetnie czuły się w trasie, powinny rozważyć stanowisko kierowcy TIR-a. W sumie nie ma chyba wersji damskiej tego stanowiska.

3 Komentarzy

Zostaw komentarz