studia transport

Co trzeba zrobić, żeby móc pracować w firmie transportowej? Jakie kroki trzeba podjąć, żeby kiedyś móc pracować na stanowisku Kierownik ds. Transportu?

Zacznijmy od studiów, ponieważ jest to jeden z najważniejszych kroków, które pozwolą nam sięgnąć po wiedzę w dziedzinie transportu. Na jakie studia się udać? Którą uczelnię wybrać? Kierunek jest oczywisty: Transport. Specjalizacji jest wiele, dlatego w zależności od tego na co złapiemy bakcyla, możemy wybrać m.in: Inżynierię eksploatacji pojazdów samochodowych, Logistykę i technologię transportu (wszelkiej maści), Sterowanie ruchem drogowym, Inteligentne systemy transportowe itd. Zdecydowanie warto zaplanować naukę na studiach I i II stopnia, żeby móc wynieść jak najwięcej wiedzy.

W trakcie studiów odbywamy praktyki zawodowe. Postarajmy się zaczepić u jednej z najlepszych firm działających na rynku. Jeśli zaznaczymy swoja obecność podczas praktyk, zyskamy szansę na ubieganie się o zatrudnienie na staż a nawet na etat po ukończeniu studiów dziennych. Oczywiście warto rozważyć również studia zaoczne, ponieważ taki system studiowania pozwoli nam równolegle zdobywać wiedzę oraz doświadczenie zawodowe – jakże cenione na rynku pracy w dzisiejszych czasach. Za studiami zaocznymi przemawia jeszcze fakt, że kiedy zostajemy absolwentem zazwyczaj jesteśmy już zatrudnieni na stanowisku pracy związanym z transportem. Osoby studiujące dziennie, najzwyczajniej w świecie nie są w stanie pogodzić nauki i pracy. Dlatego po obronie dopiero zaczynają szukać zatrudnienia.

Pamiętajmy również o zawieraniu znajomości i budowaniu pozytywnych relacji z kolegami z grupy. Bardzo często w życiu zawodowym okazuje się, że dzięki znajomościom zawartym na studiach otrzymujemy później oferty pracy w transporcie – właśnie z polecenia.

Zostaw komentarz