powody zmiany pracy w transporcie

W życiu każdego Kierownika Transportu przychodzi taki moment, kiedy pojawia się myśl o zmianie pracy. Powodów może być wiele. Począwszy od pobudek czysto osobistych, takich jak denerwujący nas ludzie w zespole, albo jeszcze gorzej stresujący nas szef, po pobudki dotyczące kwestii finansowych aż po wypalenie zawodowe.

Ludzi nie zmienimy, możemy jedynie zmienić swój stosunek do nich. A jeśli nie współpracujemy z nimi bezpośrednio – po prostu zaakceptować. Bezpośredniemu przełożonemu raportujemy i to przed nim rozliczamy się z naszej pracy. Dlatego właśnie ten element może dotykać nas bardzo mocno. To on nas ocenia i chciał nie chciał – z jego opinią musimy się liczyć.

Kolejnym powodem, który bardzo często motywuje pracowników do szukania innej pracy i przeglądania ofert pracy w transporcie są oczywiście pieniądze. Nie ma się co oszukiwać, życie kosztuje dużo, a z roku na rok postępuje inflacja. Dlatego większa pensja jest nie tylko mile widziana, ale również – bardzo często – potrzebna do życia na określonym poziomie.

W końcu wypalenie zawodowe – dotyka wielu osób, które osiągnęły już sufit możliwości w swojej firmie. Wiadomo przecież, że rozwój zawodowy jest ograniczony na danym stanowisku w danej firmie. Choćbyśmy starali się zdobywać wiedzę i kształcić we własnym zakresie, to w wielu przypadkach – szczególnie na stanowiskach kierowniczych – nie przebijemy głową sufitu. Jedynym słusznym działaniem, żeby zapobiec wypaleniu zawodowemu wydaje się być zmiana pracy i przejście do innej organizacji. Część osób w takich momentach wybiera przebranżowienie. Nierzadko wybór pada na zajęcie być może mniej płatne, ale z pewnością przynoszące satysfakcję, bo stanowiące pasję i prawdziwe hobby.

Zostaw komentarz