kierownik transportu

Praca kierownika transportu może być wykonywana w firmach, w których funkcjonuje dział transportu. Są to na przykład firmy typowo logistyczne i przewozowe, a także zajmujące się transportem osobowym. Mogą to być również firmy handlowe i produkcyjne, których dział transportu zajmuje się organizowaniem wysyłki i przewozu towarów do odbiorców.

Kierownik transportu jest osobą odpowiedzialną za pracę owego działu. Ma on swoich podwładnych, którym przydziela konkretne obowiązki, i sam również bardzo często zmuszony jest wykonywać typowe prace transportowe. Kierownik działu transportu zajmuje się na przykład dbaniem o przeglądy floty samochodowej, przydzielaniem obowiązków kierowcom, podpisuje wszelkie ważne dokumenty niezbędne do funkcjonowania transportu w firmie. Często zajmuje się również negocjowaniem umów dotyczących działu transportu.

Zajmuje się przede wszystkim organizacją transportu w firmie i nadzorowaniem go pod kątem opłacalności finansowej. Często kontaktuje się z dostawcami i odbiorcami, a także z poszczególnymi pracownikami działu transportu oraz kierowcami firmy, którzy są bezpośrednio odpowiedzialni za transport. Jego obowiązkiem jest przede wszystkim kontrola dostaw towaru na czas.

Zostaw komentarz