obowiązki zawodowe

W każdym dziale transportu musi być kierownik transportu, który jest odpowiedzialny za jego właściwe funkcjonowanie. W transporcie najistotniejszym czynnikiem jest zawsze dostarczanie towaru do odbiorcy na czas, i to jak najmniejszym nakładem finansowym. Kierownik transportu musi więc przydzielić kierowcom odpowiednie obowiązki, czyli nadać im trasy do zrobienia, a później kontrolować, czy towar został dostarczony na czas.

Zajmuje się on sterowaniem transportem z poziomu swojego gabinetu, jednak bardzo często musi kontaktować się z dostawcami, odbiorcami oraz pracownikami działu transportu odpowiedzialnymi bezpośrednio za transport. Musi on mieć wykształcenie wyższe, dobrze znać języki obce, szczególnie gdy pracuje w firmach międzynarodowych, by móc negocjować warunki transportu.

Zakres obowiązków kierownika transportu jest ogromny, obejmuje również między innymi sprawowanie pieczy nad stanem floty, którą transportowane są towary. Najogólniej rzecz ujmując, kierownik transportu odpowiada za to, aby towar z firmy dostarczany był na czas, i to jak najmniejszym nakładem finansowym. Jest to bardzo ważne, ponieważ ekonomia w przypadku dystrybucji towarów jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na zyski firmy.

Zostaw komentarz