praca kierownika transportu

Osoba, która ma wyższe wykształcenie ekonomiczne, czy też po kierunku transport i logistyka, może ubiegać się o pracę jako kierownik transportu. Takie stanowiska są najczęściej oferowane w dużych firmach produkcyjnych i handlowych, które muszą mieć własną flotę do przewożenia towarów do odbiorcy.

Kierownik transportu może też być zatrudniony w firmach typowo transportowych, zajmujących się na przykład dystrybucją towarów do marketów, eksportem za granicę, czy też przewożeniem ludzi – na przykład w firmach oferujących przewozy autokarowe. Kierownik transportu może też znaleźć zatrudnienie w firmach oferujących przewóz kolejowy, samolotowy lub morski.

Możliwości zatrudnienia na tym stanowisku są więc ogromne, ponieważ niemal każda firma transportowa lub handlowa potrzebuje kogoś odpowiedzialnego za transport. Konkretne obowiązki kierownika transportu to kontrolowanie stanu floty oraz kontrolowanie kierowców, by zawozili oni towar do odbiorcy na czas.

Jest to praca interesująca, wymagająca częstych kontaktów służbowych, czy to telefonicznych, mailowych, czy osobistych z odbiorcami, kontrahentami, a także podległymi pracownikami. Sporą część pracy wykonuje się w biurze w dziale transportu firmy, ale nie jest to nudna ani monotonna typowa praca biurowa.

Zostaw komentarz