przewozy

Na naszym rynku znajduje się naprawdę wiele firm spedycyjnych i przewozowych. Powoli stajemy się pod tym względem monopolistą na rynku europejskim. Firmy te są wielorakie i mają całkowicie rożne koszty. W przypadku małych niewielkich przesyłek można stwierdzić, że nakłady mogą być niewielkie.

Kilka centrów dystrybucyjnych a do tego samochody kursujące pomiędzy nimi plus mniejsze, które zajmują się dowozem przesyłki do lub od klienta. W przypadku większych firm przewozowych sytuacja jest już zupełnie inna. Po pierwsze ich zasięg jest znacznie większy, niemalże globalny, a po drugie ostrugują przesyłki przede wszystkim duże.

W takich przedsiębiorstwach kierownik transportu jest postacią zasadniczą. Co ciekawe nie zajmuje się on cała flotą pojazdową, tylko konkretnym kierunkiem lub przewozem. Przykładowo podczas transportu wielkogabarytowego, gdzie używa się wielu pojazdów kierownik transportu ma głos decydujący. Jest on także odpowiedzialny za taki transport, który jak wiadomo nie tylko sam w sobie jest ciężki, ale także sprawia trudności otoczeniu.

Zaplanowanie logistyczne przejazdu wielkogabarytowego nie jest wcale takie łatwe. Należy zapoznać się z nośnościami mostów, jakością dróg, oraz innymi czynnikami, czasem bardzo dziwnymi. Może to być na przykład drzewo rosnące zbyt blisko drogi, przez co pojazd z towarem nie jest w stanie przejechać. Jak widać pracy jest naprawdę wiele.

Zostaw komentarz