transport

Przedsiębiorstwa produkcyjne muszą zapewnić sobie nie tylko możliwość sprzedaży wyprodukowanego produktu, ale także i przywóz materiałów potrzebnych do produkcji. Wśród ludzi odpowiedzialnych za tego typu czynności znajduje się kierownik transportu. Co prawda nie jest on obarczony zagadnieniami czysto logistycznymi, jednak bierze udział w opracowywaniu całości logistyki firmy.

Kierownik transportu to w większości kierownik maszyn przewozowych, zarówno samochodów jak i wagonów pociągowych barek, a nawet samolotów. Oczywiście wszystko zależy od wielkości przedsiębiorstwa oraz od jego produkcji. Coraz więcej firm, zwłaszcza tych średnich  i mniejszych korzysta z usług zewnętrznych przedsiębiorstw transportowych. Pozwala im to na ograniczenie kosztów. Rozwiązanie to jest dobre w fazie początkowego rozwoju, jednak gdy firma zaczyna być spora to tak zwana własna flota może być o wiele tańsza, a przede wszystkim bardziej pewna i szybsza.

W przeciwieństwie do popularnych firm przewozowych, własny transport samochodowy może podjechać bezpośrednio do klienta ograniczając czas, co w biznesie jest przecież wyjątkowo ważne. Transport i praca w nim na pewno jest opłacalna, a także ma spora perspektywę na przyszłość.

Zostaw komentarz