dokształcanie się w zawodzie

Podobnie jak w wielu innych profesjach również kierownik transportu musi się dokształcać, a ma z czego. Pakiet szkoleń dla pracowników transportu wciąż się poszerza, przybywa obowiązków i kompetencji do opanowania nie tylko na stanowiskach kierowniczych. W kompetencji kierownika leży odpowiedzialność za terminy dostaw, załadunki, towary transportowane jak i za personel i tabor.

Umiejętności zarządzania personelem na odległość trzeba się nauczyć. Flota pojazdów musi być sprawna, nowoczesna i wydajna. Ponadto istotna jest praca zespołowa, dlatego też kierownicy uczestniczą w szeregu szkoleń z zakresu relacji zespołowych, zarządzania kapitałem ludzkim i podnoszenia jakości pracy zespołu.

Można powiedzieć iż stanowisko kierownika transportu to nieustanna nauka. Każdego dnia kierownik zdobywa nowe doświadczenia, które uczą unikać podobnych decyzji, błędów. Czasem błędy słono kosztują, nawet posadę w danej firmie. Kiedy przychodzi kierownikowi szukać nowej pracy bywa trudno, bowiem fama o przyczynie zwolnienia niesie się w środowisku, które mimo dużej różnorodności jest stosunkowo hermetyczne.

Zostaw komentarz