zarządzanie transportem

Zarządzanie transportem to stresująca praca, jednak bardzo interesująca i urozmaicona, godna uwagi. Wybierają tę profesję w szczególności mężczyźni, jednak i kobiet nie brakuje w tym fachu. Jest to zawód dedykowany osobom uporządkowanym, terminowym i dobrze zorganizowanym. Mimo, iż zarządzanie transportem zależy do wielu decyzji, czynników i nieuniknione są czasem opóźnienia, to jest to praca samodzielna i wymagająca samoorganizacji.

Kierownik transportu musi wykazać się umiejętnością podjęcia ryzyka, musi reagować szybko i trafnie. Stąd też pożądane jest doświadczenie w obsłudze transportu, które pozwala szybciej ocenić sytuację i wyjść z opresji. Sposób, model zarządzania zależy od strategi firmy. Im większa firma i szersza paleta usług transportowych tym więcej kierowników w zespole potrzeba.

Zespołowe zarządzanie ma swoje wady i zalety. Bardzo często kierownik transportu chwali sobie możliwość podziału obowiązków, jak też możliwość naradzenia się i skonsultowania decyzji w zespole kilku osób o różnym spojrzeniu na dany problem, sytuacje.

Zostaw komentarz