Kierownik ds. transportu Opole jest pracownikiem  biurowym, jako, że jego praca odbywa się zazwyczaj w zamkniętym pomieszczeniu biurowym, w bazie, centrali danej firmy. Jako osoba odpowiedzialna za transport i logistykę towarów oferowanych przez zatrudniające go przedsiębiorstwo lub przedsiębiorstwa, musi posiadać wgląd w całą działalność firmy, dlatego prawie zawsze pracuje w najważniejszym oddziale firmy. Praca kierownika wiąże się w z dużym natężeniem kontaktów z ludźmi, co nieodwołalnie wiąże się z sytuacjami stresującymi. Kierownik musi być osobą opanowaną, umiejącą sobie radzić w sytuacjach trudnych i stresujących.

3Stanowisko kierownika to praca umysłowa, samodzielna, pod nadzorem. Podobnie jak większość tego typu stanowisk pracy, kierownik ma możliwość podnoszenia kwalifikacji, rozwoju zawodowego i awansu.

Stanowisko kierownika transportu występuje zazwyczaj w przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych lub w przedsiębiorstwach odpowiedzialnych za działalność logistyczną. Stanowisko to można znaleźć w międzynarodowych korporacjach z branży FMCG (ang. fast moving consumer goods – tzw. towary szybkozbywalne), w branży kosmetycznej i motoryzacyjnej.

Zarobki kierownika ds. transportu wahają się od 3,5 do ponad 10 tysięcy złotych miesięcznie. Dodatkowo pracodawcy zapewniają szkolenia wewnętrzne, częste wyjazdy za granicę, liczne konferencje i targi, telefon komórkowy czy laptop służbowy.

Zostaw komentarz