Jest parę sposobów, które mogą pomóc w zdobyciu upragnionej pracy tym, którzy wybierają się na rozmowę kwalifikacyjną. Nie ważne, czy chce się zostać pielęgniarką, magazynierem czy kierownikiem ds. transportu (kierownik ds. transportu Rzeszów) – zasady postępowania na rozmowie są zawsze takie same i jeśli ktoś się do nich zastosuje, jego szanse na zdobycie upragnionej posady wzrosną.
Wygląd jest elementem, którym najłatwiej się posłużyć na rozmowie kwalifikacyjnej, i za którego pomocą najłatwiej wywołać takie wrażenie, na jakim nam zależy. Nawet jeśli firma organizująca nabór nie wymaga bardzo formalnych strojów, warto zadbać, by na spotkaniu wyglądać nieskazitelnie. Schludne i eleganckie ubranie świadczy o szacunku wobec pracodawcy, a każdy pracodawca przecież lubi być szanowany. Osoba w eleganckim, poważnym ubiorze kojarzy się z zaufaniem i profesjonalizmem.
POSTAWA
Oprócz wyglądu bardzo ważnym elementem naszej prezentacji jest mowa ciała, czyli wiadomości wysyłane za pomocą różnych gestów czy postawy. Postawa wyprostowana świadczy o tym, że jesteśmy osobami odważnymi i nie bojącymi się ryzykować. Oznacza również pewność siebie i poczucie własnej wartości.
SPOSÓB CHODZENIA
Nikomu nie spodoba się kandydat, który porusza się zbyt szybko lub zbyt wolno. Chodzenie zbyt szybkie świadczy bowiem o nerwowości, a zbyt wolne może być oznaką braku prędkości siebie. Na rozmowie wszystko należy robić w tempie umiarkowanym.
PRZYWITANIE
Na rozmowach kwalifikacyjnych rządzi zasada, by nie dać się zastraszyć i swoim rozmówcom zawsze patrzeć w oczy. Kontakt wzrokowy jest niezwykle ważny, gdyż ułatwia kandydatowi zrobienie dobrego wrażenia i pokazanie, że jest osobą odważną i pewną siebie. Gdy ktoś patrzy nam w oczy, mamy poczucie, że to, co mówimy jest ważne.